ДОДАТИ
Вгору

У Києві відкрили міні Афон з 3D-видами чернечої республіки

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври відкрилася виставка «Благословення Святої Гори Афон», на якій представлені унікальні 3D-зображення чернечої республіки і Великої лаври, аналога яким немає. Про це повідомили в центрі інформації УПЦ.

Виставку, на створення якої пішло півроку, можуть відвідати всі бажаючі в тому числі і жінки, яким заборонено бувати на Афоні.

Фото: Центр інформації УПЦ

«Дуже важлива ця виставка і тим, хто на Святій Горі ніколи не побуває. Це представниці прекрасної статі. Потрапляючи на Святу Гору, бачимо, наскільки ми далекі від досконалості, від тих людей, які живуть євангельськими ідеалами», — сказав глава відділу у справах молоді УПЦ єпископ Іона.

Фото: Центр інформації УПЦ

На виставці також представлені списки афонських чудотворних образів, які відправлялися в Україну як благословення Святої Гори. Відвідувачі зможуть побачити хрести та ікони XVI-XVIII століття, меморіальні речі дослідників Афона різних часів, стародавні гравюри, фотографії, книги і багато іншого.

Фото: Центр інформації УПЦ

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) нагадав про традиції чернечого життя, яку приніс з Афона на дніпровські пагорби.

"Свята Гора Афон подарувала нам великого подвижника — засновника нашої обителі преподобного Антонія Печерського. Благодать Божа на цьому місці перебуває понад тисячу років. Спасибі Богу, що у нас є зв'язок зі Святою Горою, її духовних та історичних багатством. Зараз в нашій церкви безліч монастирів і ченців, що стало можливим завдяки подвигу основоположників чернецтва. люди, які відвідають цю виставку, побачать: все тут нагадує про те, що ми діти Божі. всі ми люди різного віку і спеціальностей, але у нас одна історія і любов до нашої Церкви і нашого земної Батьківщини ", — сказав митрополит Павло.

Наші пращури вшановували Святу Гору. Безліч паломників з України побували на Афоні в XVII-XVIII ст. В середині XVIII століття ієромонах Києво-Печерської лаври Григорій заснував на Афоні скит Чорний Вир, який називали Духовним Запоріжжям, бо його насельниками були колишні козаки.

Фото: Центр інформації УПЦ

Виставка триватиме до 20 квітня 2017 року.

Як повідомляла «Країна», Папа римський Франциск відслужив Різдвяну месу у Ватикані. Понтифік зазначив, що Різдво стало «заручником» матеріалізму, і закликав християн жити скромніше.

Нагадаємо, в липні делегація УПЦ поїхала на Афон відзначати тисячоліття давньоруського чернецтва.

Також «Країна» писала, як Володимир Путін під час зустрічі зі Святим кінотему на Афоні сів у крісло, яке раніше призначалося винятково для візантійських імператорів.

За матеріалами видання Страна.ua

Читайте також: Новини країни